Září 2012

SBG - pátá kapitola

3. září 2012 v 22:37 | Radosh |  Svět budoucích generací
V této části bych se chtěl všem čtenářům omluvit za hrubší slovník postav. V tomto ohledu se totiž řadím k realisticky založené osobě a konec konců, dokážete si představit zdevastovaný svět bezpráví bez vulgarity? Jestli ano, asi máte o dost větší fantasii, než já, mě to totiž vůbec nejde. Tím se tedy omlouvám nejen za tuto část, ale také za části následující a také minulé. K tomu také přidávám, že povídka může obsahovat sexuální obsah, rasismus (samozřejmě v rámci dialogů či myšlenek postav), mnoho násilí, ostrou kritiku různých politických systémů a další "hříchy" proti morálce. Já jakožto autor se ovšem s postavami ni s jejich myšlenkami neztotožňuji. Ale dost řečí, přichází pokračování...Vítejte.

1. září 2012 v 12:56 | Radosh
Vítejte na mém blogu. Chtěl bych zde uveřejňovat svou litereární tvorbu, především žánry fantasy, dark fantasy, horor, a apo/postapo sci-fi.

Během včerejšího dne jsem uveřejnil pár kapitol Světu budoucích generací (SBG), který se odehrává přibližně za dvěstě let na území severní Evropy a popisuje příběh muže, který chtěl utéct za lepším životem...
Dále jsem zde zveřejnil svou starší povídku, Chůvu. Pro většinu populace je to naprosto nechutné, zvrhlé "něco" bez práva na existenci, ale člověk, který rád přemýšlí, ten si tam najde své.

Název blogu je napsán spíše v afektu, chtěl jsem psát několik různých povídek podobného tématu - svět je jiný, než ho známe a protagonista si nachází cestičky k zítřku. Ale co už...

Takže doufám, že se Vám můj malý koutek ve virtualitě bude líbit a že v mých řádcích neuvidíte jen zkázu, smrt atp. ale i myšlenky, které bych chtěl pomocí tohoto blogu částečně šířit.


Radosh

P.S.: Námět pro SBG mám v hlavě už asi půl roku a teď na přicházející podzim jsem se konečně donutil. Úvod i první dvě části jsou psány pod vlivem Doom Metalu, proto možná taková spíše ponurá atmosféra.

SBG - čtvrtá kapitola

1. září 2012 v 12:26 | Radosh |  Svět budoucích generací
"Kurva konečně..." zamumlal chlapík sedící naproti mě a natáhl ruku k Martinovi, který už začal konzervy rozdávat.
"Jsi tady nový, takže dostaneš jídlo zadarmo. Určitě máš velký hlad, většina z těch, co tady přišli měli prázdné kapsy... A někdy ani ty kapsy neměli." řekla Dorotka. Celkem paradox, že tady lidé žijí téměř ze dne na den a mezi nimi se pohybuje veselá slečna s příjemným jménem... "A jak vidím, dostal jsi čip typu B. Ten tady dostáváme snad všichni... Martine, přines nám potom půlku obvazu a trochu vody..."
Dal mi do ruky konzervu a poslušně odběhl do koutu místnosti, otevřel nějakou starou skříňku a vytáhl z ní právě obvaz a lahvičku s vodou.