Srpen 2012

SBG - třetí kapitola

31. srpna 2012 v 23:28 | Radosh |  Svět budoucích generací
"Tak, vítej doma..." řekl jsem si a opatrně jsem prošel zbytkem dveří. Chůze pro mě nebyla zrovna nejjednodušší, ale bývá i hůř. A když si tak pomyslím, tady to bude na denním pořádku. V tu chvíli už jsem ani necítil takovou bolest v rameni, krev už mi asi zaschla.

SBG - druhá kapitola

31. srpna 2012 v 22:18 | Radosh |  Svět budoucích generací
"Žiješ?" přivítal mě lehkým kopnutím do nohy postarší hlas. S velkou námahou jsem ze sebe vydechl slabý souhlas a pootočil jsem hlavu. Vedle mě stál muž, možná už osmdesát období starý. V divokém tmavém strništi mu zářilo pár šedivých vousů.

Chůva - část třetí

31. srpna 2012 v 20:01 | Radosh |  Chůva
"Přišli... přišli jste pozdě..." ozval se z temného koutu místnosti hlas staré ženy. Aewald lehce zvedl ruku, až se ze záře jeho dlaně uvolnila do prostoru. Pak mávl rukou směrem ke středu místnosti a jasná kulička se začala pohybovat tímto směrem. Do středu však nikdy nedorazila, rozplynula se. Světla však bylo stále dost, jen ne bílého ale oranžového, ve stejný okamžik totiž vzplanuly pochodně po obvodu celé místnosti. Jestli byla smrt strážce bolestivá a odporná, atmosféra v místnosti by se nedala slovy popsat. Po levé straně byly do hlíny zabodnuty dva dřevěné kůly, mezi nimi byla ve vzduchu řetězy pověšena mladá holčička. Měla na sobě jen cáry svého původního oblečení, po těle mnoho krvavých ran. Na pravém boku visel kus stáhnuté kůže tak, jako když lovci stahují své úlovky. Její kdysi krásná tvářička byla skřivena bolestí, po holých zádech ji mezi vlásky vytékal mozek a dva háky zajišťovaly, aby byla díra v rozdrcené lebce dostatečně velká.

Chůva - část druhá

31. srpna 2012 v 19:57 | Radosh |  Chůva
"Zkurvená mlha!"
"Nestěžuj si pořád na všechno, Theodore."
"Jo, promiň." Theodor toho nikdy moc neřekl.
Vydali se hlouběji do lesa, Hartwig je vedl. Zastavil se až u podivné jámy v zemi.
"Jsou to tunely," řekl po chvilce pozorování Aewald.
"Chytré."
"Nech si ty poznámky, jo?"
"Hmm." Tohle byla jeho typická odpověď prakticky na vše.
"Jdeme dolů?"
Vlk však jednal místo nich, skočil do pár metrů hluboké jámy doprostřed hromady vlhké hlíny. Theodor se jenom ušklíbl a skočil za ním, Aewaldovi tedy nezbývalo nic jiného.

Chůva - část první

31. srpna 2012 v 19:55 | Radosh |  Chůva
Jedná se o mou starší krátkou povídku, kterou jsem tady chtěl uveřejnit, ikdyž je tak trochu mimo téma. Od posledního uveřejnění je mírně poupravena, stále však bude ve třech částech.


SBG - první kapitola

31. srpna 2012 v 19:50 | Radosh |  Svět budoucích generací
"Jméno?"
"Richard."
"Příjmení?"
"Nebyl jsem pojmenován."
"Věk?"
"Okolo padesáti období."
"Rodina nebo přátelé?"
"Přišel jsem sám, členové mé karavany zemřeli asi dva dny na jih. Všichni zabiti zahalenými muži..."
"A cestovali jste odkud?"
"Nevím, přidal jsem se k nim před měsícem a půl, předtím jsem přežíval v jednom městě..."
"Jak daleko je to město?"
"Týden, možná osm dní na jih."
"Váš majetek?"
"Nic nemám, vše jsem nechal při karavaně, abych zvládl utéct."
"A to bylo?"
"No... stará deka, potrhaný kabát, pár plechovek s jídlem a energetická tyčinka... Dále multifunkční nožík, dva staré obvazy, to všechno v batohu. A taky PETka s vodou."
"Takže celkově ani ne sto kreditů, že?"
"To... to určitě ne, nebýt vody a čokolády, nemělo by to cenu ani dvaceti..."
"Dobře. Vítejte v Regaliu. Přidělíme vám pokoj v části čtvrté, prosím, následujte toho muže napravo. Další!"

SBG - prolog

31. srpna 2012 v 18:28 | Radosh |  Svět budoucích generací
Vítejte v novém světě.
Je jiný než starý, dokonce i lepší. Pravda, změnám předcházely věky útrap, válek a bolesti - to všechno už ale zmizelo v toku dějin a spousta věcí se změnila. Začněme od začátku.
Někdy v první čtvrtině třetího tisíciletí probíhaly různé krize, některé intrikované, jiné skutečné. Rozšířilo se také pár smrtelných chorob a hodně obyvatel Země jim podlehlo, než se nalezl lék. Nemálo lidí také padlo ve válce, ať už jako vojáci, oběti urychlených výzkumů nebo jen jako občané nepřátelské strany.
I přes veškeré absolutně apokalyptické scénáře Země ustála i mnohočetné výbuchy jaderných hlavic, bez šrámů ji to však nenechalo. Tehdejší Španělé zemřeli snad v jedné vteřině, spousty lidí po celé Evropě umírali na nemoci tím způsobené. Asie byla od jihu k východu bombardována nejsilnějšími americkými zbraněmi, což způsobilo téměř její vylidnění, předtím ale vyslali do oblak svou odvetu a následující hodiny vymírali i občané USA. Následujících několik let se změnilo v těžké boje o přežití jednotlivců či malých skupin, kde nebyl svět tak moc zasažen, tam propukla anarchie. Masivní destrukce po celé Zemi způsobily klimatické změny, díky kterým byl definitivně ukončen život na jižní polokouli. Někde stačilo vyrabovat obchody a nebyl problém přežít, jinde nepomohl ani skupinový kanibalismus.

Po pár letech radiace ustoupila do pozadí a větší část Evropy byla opět obyvatelná, sever Ameriky či Rusko také. Lidé se rozhodli rozšířit a vytvořili nový stát, Unipoli. Její demokratické vedení se chtělo poučit z chyb starého světa...